top of page

Функціональні обов'язки  куратора

 Куратор академічної групи здійснює свою діяльність відповідно до принципів виховання, визначених у Концепції національного виховання, а саме: гуманізації виховання, демократизації, диференціації та індивідуалізації виховного процесу, а також активності, самодіяльності і творчої ініціативи студентської молоді. Куратор академічної групи здійснює свою діяльність спільно із студентським самоврядуванням, з урахуванням інтересів і соціальних запитів студентів, функції куратора академічної групи такі: аналітична, організаторська, комунікативна та соціалізації. Аналітична функція передбачає планування та організацію виховної роботи із студентською групою на підставі вивчення та врахування куратором: міжособистісних стосунків у колективі, мотивів навчальної та пізнавальної діяльності студентів, рівня їх інтелектуального розвитку, індивідуальних особливостей, соціально-побутових умов життя (це досліджується куратором спільно з профоргами груп), стану здоров'я, результатів навчання та інших.

Організаторська функція забезпечує надання необхідної допомоги студентському самоврядуванню, творчим групам, радам діл і т.д. в організації пізнавального дозвілля студентів, залученні їх до різноманітних видів діяльності, відповідно до особистих інтересів та соціальних запитів молоді. Ця функція складає власну організаторську діяльність куратора чи спільну з органами студентського самоврядування у проведенні різноманітних форм позааудиторної виховної роботи.

Реалізація комунікативної функції передбачає здійснення необхідної корекційної роботи із здобувачами освіти та групою для створення мікроклімату, що впливає на підвищення статусу окремих членів колективу та забезпечує позитивні зміни в міжособистісних стосунках. Отже, йдеться про створення соціально-психологічних умов для навчання та розвитку здобувачів освіти. Куратор академічної групи допомагає здобувачам освіти в оволодінні ними необхідними комунікативними вміннями та навичками. Куратор групи є посередником у вирішенні спірних питань, конфліктних ситуацій, шо виникають між адміністрацією, викладачами та здобувачами освіти. Куратор академічної групи спільно з органами студентського самоврядування захищає права студентів (відповідно до ситуації, яка виникла). Він вчасно інформує адміністрацію вузу про пропозиції, прохання здобувачів освіти, що стосуються соціально-побутових, навчально- виховних проблем, а також з метою вдосконалення діяльності студентського клубу чи студентського самоврядування.

Функція соціалізації розуміється так: у гуманістично орієнтованій взаємодії "педагог - студент" куратор академічної групи допомагає вихованцю в особистісному розвитку, засвоєнні та прийнятті суспільних норм, цінностей, дотриманні засад духовно повноцінного буття. Він бере на себе місію помічника в оволодінні здобувачем освіти різними соціальними ролями, використовуючи позааудиторну виховну роботу як "ситуації соціального досвіду поведінки". Але і він сам виступає суб'єктом соціалізації, тому що теж приймає та переробляє соціальний досвід, носієм якого є студентство. Тобто педагогічним засобом соціалізації є множинність стосунків, які виникають не тільки у навчальному процесі, а й в організації виховної позааудиторної роботи.

Права та відповідальність куратора

1.Разом з активом групи пропонувати кандидатури здобувачів освіти до заохочень, встановлених в коледжу за успіхи в навчанні, науковій та громадській роботі.


2.Ініціювати і вирішувати питання згідно з існуючим в коледжі порядком щодо порушення «Правил внутрішнього розпорядку коледжі», норм поведінки, пропуски занять без поважних причин, викликає порушників на засідання комітет студентської ради відділення коледжу.

3.Куратор має право повідомляти батьків здобувачів освіти  про порушення ним Правил внутрішнього розпорядку, незадовільну успішність, а також висловлювати від імені коледж подяку батькам за відмінне навчання й виховання дітей.

 

4.Брати безпосередню участь в питаннях, що стосуються групи або окремих здобувачів освіти:

-під час поселення у гуртожиток;

-під час видачі характеристик;

-у разі надання здобувачів освіти права на відвідування занять за індивідуальним графіком, відряджень на наукові, спортивні, художні та інші заходи;

-надання матеріальної допомоги;

-присудження міських та обласних  стипендій.

 

5.Куратори академічних груп несуть відповідальність за:

-нехтування своїми обов'язками куратора академічної групи;

-порушення або невиконання плану роботи куратора;

-випадки систематичного порушення навчального процесу у групі.

bottom of page